Зібралися розлучатися? Дізнайтеся про нові правила поділу майна

Національна Асоціація адвокатів України повідомила, що нове рішення Верховного Суду України відходить від презумпції про те, що придбана в шлюбі власність обов’язково є спільним майном подружжя

Так, у Верховному суді повідомляли, що при розлученні варто враховувати деякі фактори, які впливають на розподіл спільного майна.

Так, наприклад, потрібно враховувати, за чий рахунок здійснювалися покупки і мета придбання, яка дозволяє визначити правовий статус спільної власності подружжя. Суд підкреслює, що тільки в разі, якщо придбання майна відповідало зазначеним критеріям, таке майно може бути визнано спільно нажитим і підлягає розподілу між подружжям на підставі ст. 60 Сімейного кодексу.

Наприклад, в один і той же день дружина продала свою придбану до шлюбу квартиру, а на виручені кошти придбала іншу квартиру, але вже в шлюбі. Якщо подружжя у шлюбі перебувало близько року і суду не було надано доказів того, що в період шлюбу подружжя заробило гроші на квартиру – квартира, хоч і була придбана в шлюбі, проте покупка була здійснена за рахунок особистого дошлюбного майна дружини, а тому не може бути спільною сумісною власністю подружжя.

Бувають випадки, коли пара до шлюбу заробила на майно, або гроші на його придбання були подаровані батьками, а сам об’єкт майна був придбаний вже в шлюбі. У такому випадку головне довести, що майно придбано на власні кошти одного з подружжя (розписки, договір зі спеціальним застереженням, в деяких випадках допоможуть свідчення).

Джерело: Politeka